Nahk

 

Nahk on meie keha suurim organ, mis vajab erilist hoolt. Terve ja tervikliku pindmise kihi kaudu kaitseb nahk organismi väliste ärritajate eest nagu päikesekiirgus, mikroobid, kemikaalid jne. Nahal on roll ka hingamisel ja toksiinide eritamisel. Nahk imeb ja eritab vedelikke, takistab vedelike aurustumist ja osaleb organismi termoregulatsioonis. Nahk on nii kaitse- kui tundeelund.

Faktid naha kohta:

  • Naha kaal on umbes 5% kehakaalust
  • Normaalse terve naha happetase (pH) on 5,5
  • Nahka katab nn. “bakerivaip”. Käsivarre nahal on umbes 5000 mikroorganismi ruutsentimeetri kohta, kaenla all umbes 5 miljonit.
  • Nahal on umbes 3 miljonit higinääret.
  • Naha kaudu väljutatakse tavalisel päeval umbes kolmveerand liitrit vedelikku. Kuumas kliimas võib see olla 2-2,5 liitrit.
  • Igas minutis sureb keskmiselt 30 000-40 000 naharakku.
  • Nahal avalduvaid haigusi on rohkem kui 400

Nahatüübid:

NORMAALNE NAHK

Normaalse naha puhul on niiskuse ja lipiidide tase normis. Nahk on pehme, klaar, ühtlast värvi, ei  läigi. Vistrikke ja ketendust ei esine. Kahjuks esineb naha selline tasakaal elus väga harva.
+Näeb ilus välja ja seda on lihtne hooldada.
-Kuna nahal pole probleeme, ununeb puhastamine ja niisutamine kergesti.

Naha hooldus:

Puhastamine: nahk vajab igapäevaselt nii hommikul kui ka õhtul puhastust Dermia Solution Cleansing Gel või BDR Re-move 
Koorimine: Dermia Solution Enzyme  Exfoliant 1-2x nädalas
Seerum: Dermia Solution Hyaluron Complex, Dermia Solution Hyaluron Complex Plus, BDR Re-charge või BDR Re-charge N
Kreem: Dermia Solution Cell Balance Light Cream üle 35a. ja Dermia Solution Final Care Hydra alla 35a. või BDR Re-vital

RASUNE NAHK

Rasunäärmed töötavad täisvõimsusel ja nahk on rasuse läikega. Selline nahatüüp on väga iseloomulik murdeeas, täiskasvanutel esineb seda harvem. Rasu toodetakse liiga palju ja nahk on läikiv ja paks. Nahapoorid on laienenud ja hästi nähtavad.  Nahal tekib tihti ummistunud poore ja vistrikke, kergesti tekib akne.
Rasuse naha tekkepõhjused on peamiselt hormonaalsed, geneetilised või valede nahahooldustoodete kasutamine.
+Kortsud tekivad hiljem kui kuival nahal.
+Ei ole pingul ega kipita.
-Meik püsib näol halvasti.
-Pidev probleem näo läikimine ja ebapuhtused.

Naha hooldus:

Kõige olulisem on mitte kuivatada oma nahka liigselt ära, sest kui naha pind muutub kuivaks siis see saadab kehale signaali, et tuleb toota rohkem rasu ja olukord halveneb veelgi. Rasuse naha puhul on väga oluline niisutamine, sest rasunäärmed niiskust ei tooda. Liigne rasueritus võib olla ka niiskusevaese naha tunnus ja sageli naha niisutamisel väheneb ka rasueritus.

Puhastus: Nahka tuleb pesta hommikul ja õhtul õrna puhastusvahendiga  Dermia Solution Cleansing Gel või BDR Re-move PH.
Koorimine: koorida puuviljahapetega, mis niisutavad  Dermia Solution Light Peeling või BDR Re-action Deep 2x nädalas ja igapäevaselt Dermia Solution Skin Corrector või BDR Re-action Tonic Professional
Seerum: Dermia Solution Purifying Complex või BDR Re-charge PH 
Kreem: Dermia Solution Cell Balance Light Cream, Dermia Solution Element Protector või BDR Re-vital PH

KOMBINEERITUD NAHK

Kombineeritud nahk on eri nahatüüpide segu. Kõige levinum nahatüüp. Nahk on rasune T-tsoonis (nina, lõug, otsmik) ja kuiv või normaalne põskede piirkonnas. Näo rasusel osal võib esineda vistrikke ja ummistunud poore.
Vajab palju erinevaid hooldustooteid, sest kuivad ja rasused kohad vajavad erinevat hooldust.

Naha hooldus:

Puhastus: Soovitav pesta hommikul ja õhtul õrna puhastusgeeliga Dermia Solution Cleansing Gel või BDR Re-move
Koorimine:  Dermia Solution Enzyme Exfoliant 1x nädalas ja Dermia Solution Light Peeling 1x nädalas, igapäevaselt võib kasutada eriti rasusemates piirkondades,  Dermia Solution Skin Corrector või BDR Re-action Tonic Professional
Seerum: Dermia Solution Hyaluron Complex Plus,  BDR Re-charge N 
Kreem:  Dermia Solution Cell Balance Light Cream või BDR Re-vital 

KUIV NAHK

See on nahatüüp, kuid vale hoolduse korral võib olla ka naha olukord.  Kuivas nahas on vähe rasu ja seetõttu on vaja teda toita. Niiskusevaeses nahas on vähe vett ja seetõttu tuleb teda niisutada. 
Klassikaline kuiv nahk on kare, kestendav, sarnaneb käega katsudes liivapaberile. Esineb sügelust, torkivat tunnet. See on märk, et pindmises kihis on vähe lipiide, mis tekitaksid nahale kaitsekihi. Kuiva naha puhul ei pruugi tooted hästi imenduda ja seetõttu tundub, et ükski toode ei sobi.

Naha hooldus:

Puhastus: Pesta hommikul ja õhtul näopuhastusgeeliga Dermia Solution Cleansing gel või BDR Re-move
Koorimine: Dermia Solution Enzyme Exfoliant 1-2x nädalas ja/või Dermia Solution Light Peeling 1-2x nädalas. Igapäevaselt võib kasutada õhtuti Dermia Solution Skin Corrector
Seerum: Dermia Solution Hyaluron Complex Plus või BDR Re-charge N
Kreem: Dermia Solution Cell Balance Rich Cream või BDR Re-Construct

Naha erinevad seisundid, mis võivad esineda kõikide nahatüüpide puhul: 

Niiskusevaene nahk on naha seisund, kus nahas on liiga vähe vett ja see võib tabada erineva nahatüübiga inimesi. Niiskusevaene nahk  on ebaühtlase jumega, kaldub tundlikkusele, punetab. Sageli hakkab niiskusevaene nahk kompenseerima niiskuse vähesust liigse rasu tootmisega ja võivad lisanduda vistrikud. Elastsuse kadu ja sellest tulenevad kortsud on ka pigem niiskusevaese kui kuiva naha tunnuseks. Iga toode, mis nahale panna, imendub kiiresti. See eristab niiskusevaest nahka kuivast nahast, kus on probleemiks toodete imendumine. Niiskusevaese naha puhul on probleemi lahendamiseks vaja hüaluroonhapet sisaldavaid tooteid. Õlid ja rasvased kreemid ei lahenda probleemi, pigem süvendavad.

Tundlik nahk on naha seisund, mis võib tekkida iga nahatüübi puhul. Nahka võivad kahjustada nahale sobimatud kosmeetikatooted, liiga tugev koorimine, uv- kiirgus, stress, ebatervislik toitumine ja eluviis. Tundlikkus võib tekkida ka vanemas eas, kui kahjustavaud tegureid on kogunenud aastate jooksul palju. Nahk sügeleb, ketendab, tekivad punased laigud. Tundlik nahk ei teki üleöö, vaid kujuneb aastate jooksul. Naha loomulik rasueritus ja niiskusetase on madal. Tekivad ekseemid, võib välja kujuneda rosaatsea, mis on krooniline väikeste kapillaaride nahahaigus, mille tekkepõhjus ei ole täpselt selge. Kõige tähtsam tundliku naha puhul on niisutamine. Niisutajad tekitavad ajutise kaitsebarjääri kahjustunud sarvkihile ja aitavad kaasa selle taastumisele.

KÜPS NAHK

Enneaegsed vananemisilmingud, halb elastsus, kuivus, tasakaalustamata rasu- ja niiskustase. Ümbruskonna kahjustavate mõjude (UV kiirgus, vabad radikaalid, keskkonna saastatus), puuduliku nahahoolduse, vale toitumise ja stressi tagajärjel tekkinud naha vananemine. Kollageni kiud vananevad, muutuvad jäigaks, tekivad kortsud, naha lõtvus.

Naha hooldus:

Puhastus: Dermia Solution Cleansing Gel või BDR Re-move
Koorimine: Kuivema naha puhul Dermia Solution Enzyme Exfoliant 2x nädalas ja kombineeritud naha puhul Dermia Solution Skin Corrector või BDR Re-action Tonic Professional igapäevaselt. Samuti happekoorimised Dermia Solution Light Peeling või BDR Re-action Natural 1-2 x nädalas
Seerum: Dermia Solution Lift Complex Plus või BDR Re-lax3 
Kreem: Kuivema naha puhul Dermia Solution Cell Balance Rich Cream või BDR Re-Construct ja kombineeritud naha puhul Dermia Solution Cell Balance Light Cream